Podpořené projekty středisek Diakonie ČCE
Nejlépe ohodnocený projekt
„Pojďte s námi na kopec“, středisko Světlo ve Vrchlabí
Obdržel plnou finanční dotaci podle rozpočtu projektu, a to 77 500 korun. Projekt bude dále podpořen mediálním a propagačním servisem ze strany SILVER B.C. „Řídící výbor ocenil především široký záběr akce, tedy možnost zapojení celého města Vrchlabí a jeho okolí, mezigenerační charakter akce a v rámci projektu také prezentaci myšlenek SPVG,“konstatovala Kateřina Ondřejková.
Tři generace zamířily na kopec u Vrchlabí
Skoro stovka lidí tří generací přišla v sobotu 2. září do Skiareálu na Kněžický vrch ve Vrchlabí. Aktivním pohybem tak společně oslavili konec prázdnin a léta. Akci vrchlabského střediska Diakonie Světlo letos finančně podpořila částkou 77,5 tisíce korun jako generální partner společnost Walmark.
Účastníci kromě pěší procházky dlouhé přibližně kilometr jezdili na koloběžkách, skákali na trampolíně, svezli se na mountainboardech a spouštěli se po laně. To samozřejmě zajímalo především ty mladé, přesto senioři na Kněžickém vrchu nechyběli. Na startu se objevil i starosta Vrchlabí Jan Sobotka s manželkou.
„Chtěli jsme nabídnout občanům Vrchlabí a okolí všech generací zajímavý program, při kterém si lidé trochu zasportují a pobaví. Naším dalším cílem je sbližování generací,“ řekl Tomáš Komárek ze Střediska Světlo.
Další oceněné projekty
Dále byly oceněny projekty, které odrážely záměr celé akce, tedy rozvoj dialogu mezi generacemi.
Radost v Merklíně
Rolnička v Soběslavi
Hrajeme si spolu, středisko ve Valašském Meziříčí
Dobrovolníci a zaměstnanci střediska Diakonie ČCE spolu s dětmi a učitelkami z mateřské školy Štěpánov – Valašské Meziříčí a za přispění rodinných účastníků klientů Diakonie pořádají koncem června (23. června 2006) akci HRAJEME SI SPOLU. Cílem je snaha o mezigenerační komunikaci v rámci místní komunity nenásilnou hravou formou.
Ratolest Praha
Na sedm desítek účastníků se sešlo 22. června v zahradě střediska Diakonie, aby při společném grilování zapomněli, že je mezi nimi rozdíl v čase narození. „I staří, i handicapovaní mají potřebu se realizovat, smysluplně naplňovat svůj čas. Chceme upozornit, že všichni lidé, kteří žijí mezi námi se potřebují stýkat s ostatními,“ uvedla Mgr. Vlasta Beščecová, ředitelka střediska s tím, že seniory chtějí také seznámit s pracovní činností, která pro ně může být inspirující pro smysluplné naplnění jejich volného času.
„Projekty odpovídají svým charakterem záměru, nabízejí prostor pro prezentaci cílů SPVG a umožňují komunikaci seniorů s mladšími generacemi,“ vyjmenoval Jindřich Vaněk, Silver B. C. s tím, že každý z projektů obdrží maximálně 25 000 korun.
Zvláštní cena
Středisko Myslibořice
Mimo vybrané projekty se hodnotící komise rozhodla přidělit finanční dotaci ve výši 15 000 korun. Předložený projekt nebyl zařazen mezi oceněné projekty vzhledem k silnému a zcela samostatnému tématu, kterým je oslava 80. výročí sociální práce ve středisku.